E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Poprzedni miesiąc 12 / 2009 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański


   Gliczarów (Impresje górskie)
Miejsca, które warto odwiedzić

  O miejscowości  
  Dojazd / okolica  
  Lato  
  Zima  
  Turystyka  


W Gliczarowie znajduje się kawiarnia "U Steni", natomiast w miejscowości Stołowe - Karczma Regionalna oraz pub.

W Gliczarowie nie można nie zwrócić uwagi na widoki, które zapierają dech w piersiach, kiedy to góry widoczne są jak na dłoni. Poza widokami godne polecenia są różne atrakcje (kapliczki Wawrzyńcoka oraz obfita jeszcze szeroko pojęta kultura ludowa: góralskie budownictwo, rodzaj gospodarki, ale i sami mieszkańcy, którzy na co dzień kultywują góralskie tradycje i mowę). Tak wiec wypoczywając w Gliczarowie trudno nie być aktywnym ruchowo, tym bardziej, że do wysiłku fizycznego zmusza samo położenie obu wiosek: zazwyczaj chodzi się albo na dół albo do góry, co jest niemałą zaletą dla tych, którzy nie stronią od góralskiej kuchni! Warto jednak pamiętać o tym, że takie a nie inne położenie wioski może mocno zaskoczyć niektórych zmotoryzowanych turystów zwłaszcza zimą, gdy podjazd do Gliczarowa Górnego, zwłaszcza od strony Białego Dunajca jest dość ekstremalnym wyzwaniem.

Kuligi zazwyczaj organizowane są przez gospodarzy danych ośrodków i kwater prywatnych, po wcześniejszym uzgodnieniu.

W okolicy ...

Najbliższe okolice Gliczarowa to polany i lasy oraz kilka sąsiednich wiosek, które nie sposób pominąć wówczas, gdy planuje się tutaj urlop. Na wschód od Gliczarowa znajduje się Białka Tatrzańska - narciarski raj na terenie Podhala, zaś na południowy wschód od Gliczarowa znajduje się Bukowina Tatrzańska - wioska słynąca z niezłych stoków narciarskich, doskonałych imprez folklorystycznych: Sabałowych Bajań i Karnawału Góralskiego oraz słynnej szkoły Ginących Zawodów, w której można nauczyć są wielu góralskich rzemiosł. Nieco dalej na południe znajduje się Stasikówka i Poronin, turystyczne osady, które łączą Gliczarów z Zakopanem. Na zachód od Gliczarowa znajduje się Biały Dunajec, na północ niewielka wioska o nazwie Sądel a na północnym wschodzie dwie bliźniacze wioski Groń i Leśnica. Wszystkie te miejscowości połączone są z Gliczarowem szlakiem turystycznym im. Wojciecha Kułacka Wawrzyńcoka.

«« Powrót do listy miejscowości
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2032





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2025